تبلیغات
Anti Israel Group News Network - متن کامل سخنرانی سید حسن نصر الله بمناسبت فجایع غزه
سه شنبه 10 دی 1387

متن کامل سخنرانی سید حسن نصر الله بمناسبت فجایع غزه

   نوشته شده توسط: AIGNN    

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله در تظاهرات گسترده مردمی که امروز در اعتراض به عملیات اسراییل علیه غزه در حومه جنوبی بیروت برگزار شد گفت: «شکست اسراییل با شروع حمله زمینی به غزه آغاز خواهد شد».

به گزارش پرس.تی.وی ـ بیروت، متن کامل این سخنرانی به شرح زیر است:

«در ابتدا به روح پاک شهدای غزه از کودکان و زنان و پیران و مجاهدان درود می‌فرستیم.

از شما تشکر می‌کنم که دعوت برای این تظاهرات را پذیرفتید. شما امروز در این میدان و در این هوای سرد التزام دائمی خود در پذیرفتن این درخواست را نشان داده‌اید. امروز روزی از روزهای حسین (ع) و جهاد و شهادت است و شما همواره ندای ما را بدون تردید قبول کرده‌اید و هیچ چیز نه سرما و نه گرما و نه تجاوز خارجی و نه توطئه داخلی مانع شما نشده است. شما در سایه تمامی خطرات باز هم مقاومت کرده‌اید. شما ندای حسین (ع) را که در تاریخ طنین‌افکن شده اجابت کرده‌اید که هر مظلوم و صاحب حق و محاصره شده‌ای را فرا خوانده است. شما امروز ندای آن امام بزرگ، امام خامنه‌ای را پاسخ گفته‌اید که از امت خواست تا با غزه و غم و اندوه آن همسبتگی کنند و ما بخشی از این امت هستیم.

ما به خانواده خود در غزه می‌گوییم که زخم و شادی و غم و مشکلات شما گویی برای ماست. شما به خوبی مفهوم بمباران و نابودی منازل و آوارگی و کشته شدن کودکان و مقاومت را می‌دانید و به همین دلیل مشارکت شما در این تظاهرات، با تاریخ شما و امیدی که به شما می‌رود سازگار بوده و جای تشکر دارد. این تظاهرات فریادی در برابر تمامی جهان است تا بداند که غزه تنها نیست و فلسطین هنوز در وجدان و قلب این امت حضور دارد و خواهد داشت و ده‌ها سال زمان و رسانه‌های خیانت‌کار و همکاری‌های نخبگان خودفروخته سیاسی با اسراییل نمی‌تواند فلسطین را از عقل و قلب امت بزداید و گذر زمان نمی‌تواند حق را باطل کرده و باطل را حق نماید. هر کسی که با فلسطین همراهی کند با حق همراهی کرده است.

برادران و خواهران؛

امروز در روزهای شهادت امام حسین (ع) اینجا هستیم تا از شهدای غزه تقدیر کنیم. شما امت شهدا بوده و فرهنگ شهادت دارید. فرهنگ شهادت، همان فرهنگ واقعی زندگی با کرامت و عزت و ایستادگی با سری بلند است. ما به خوبی درجه و مقام شهدا نزد خدا را می‌دانیم. شهدای غزه و لبنان در نبردی بزرگ و مقدس بر خاک افتادند.

اگر به هر کجای دنیا بروید و دنبال نبرد مشروع و واجب شرعی در چارچوب ادیان، خدا، انسان بگردید، بزرگ‌تر از این مبارزه نخواهید یافت.

این راه، راه کرامت انسان و دفاع از مقدسات و بازپس‌گیری قدس است و ما از یک ذره خاک از فلسطین چشم‌پوشی نخواهیم کرد. شهدای غزه وارد یک زندگی ابدی شده و کرامت امت و مقدسات را حفظ کرده‌اند.

برادران و خواهران؛

امروز بار دیگر بر مسئولیت‌ها تاکید می‌کنیم. من قصد ندارم سخنان روز گذشته خود را تکرار کنم ولی می‌خواهم نکاتی در مورد مواجهه کنونی بگویم.

اولا من به نام حاضران در این تظاهرات به میشل سلیمان رییس‌جمهور لبنان می‌گوییم که ما از شما به عنوان رییس‌جمهور توافقی لبنان می‌خواهیم که نقشی اساسی در برگزاری کنفرانس سران عرب ایفا کند چرا که برخی وجود دارند که مانع برگزاری این کنفرانس می‌شوند و محاسبات خاص خود را دارند. رییس‌جمهور لبنان که به توافق ملت لبنان تکیه کرده است،‌ باید این تجاوز را محکوم کرده و خواستار توقف بدون قید و شرط آن شود. لبنان کشوری است که بیشترین خسارت را از تجاوزها دیده است. رییس‌جمهور لبنان می‌تواند به اجماع و توافق‌نظر داخلی لبنان تکیه کرده و حساسیت‌های عربی را پشت سر بگذارد.

امروز موضعگیری رسمی لبنان باید در همبستگی با غزه باشد نه همراهی با نظام‌های عربی. این محاسبات انسانی است و لبنان باید در رده رسمی و مردمی در کنار مردمی بایستد که در غزه قربانی می‌شوند.

در غزه کودکان و زنان کشته می‌شود و مساجد و مدارس و دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها در حال نابودی است.

رییس‌جمهور لبنان که تجربه مقاومت لبنان را نیز در برابر خود داشته و در مقام فرماندهی ارتش در جنگ تابستان 2006 شرکت داشت، باید نقشی اساسی در کنفرانس سران عرب ایفا کند. ما صدای شجاعانه او را در کنفرانس گفتگوی ادیان در سازمان ملل شنیدیم. اکنون نیز صدای لبنان باید از گلوی رییس‌جمهور در هر کنفرانس عربی شنیده شود.

دوم، امروز از ملت فلسطین در داخل و خارج می‌خواهم تا با هم متحد بوده و با یکدیگر همکاری کند. اگر کسی فکر کند که این جنگ علیه دولت حماس است،‌ اشتباه کرده است؛ زیرا این جنگ علیه حقوق و اراده و خواست ملت فلسطین است.

باید نکته‌ای را برای فلسطین، لبنان و عراق روشن کنم. از دید دولت آمریکا و طرح سلطه‌جویانه این دولت در منطقه و تقویت اسراییل هیچ اهمیتی ندارد که چه کسی در غزه یا بغداد یا لبنان یا کابل حکومت می‌کند. از نگاه دولت آمریکا، نکات ایدئولوژیک و نژادی اهمیتی ندارد. دولت آمریکا هیچ مانعی ندارد که یک حزب اسلام‌گرای اصولی بر یک کشور اسلامی حکومت کند. اگر کسی فکر می‌کند که نبرد علیه یک جنبش اسلامی است، اشتباه می‌کند. آمریکا با حکومت اسلام‌گراها، ملی‌گراها یا کمونیست‌ها مشکلی ندارد؛ بلکه مهم این است که برنامه سیاسی و موضعگیری این حکومت در برابر اسراییل و آمریکا چیست. آیا این دولت قبول می‌کند که نفت و منافع خود را در اختیار آمریکا گذاشته و با اسراییل به شکل ذلت‌بار صلح کند و از مقدسات و خاک و ملت خود چشم‌پوشی کند.

این نکاتی است که برای آمریکا و دولت آن بدون توجه به وابستگی‌های حزبی مهم است. من قصد ندارد وارد بحث‌های مشکل‌آفرین شوم ولی به عنوان مثال در افغانستان احزابی حکمفرما هستند که اسلام‌گرایند و در عراق احزابی وجود دارد که اسلامگرا هستند. بنا بر این آمریکا مشکلی با حکومت اسلام‌گراها اعم از فتح یا حماس یا جهاد در غزه ندارند. آنها هیچ کاری با نماز و روزه ما ندارند؛ ولی تنها چیزی که برایشان مهم این است که ما منافع اصلی خود را در اختیار آنها قرار دهیم.

بنا بر این مشکل با حماس و گروه‌های فلسطینی نیست، بلکه نتیجه برنامه سیاسی مقاومت است. من مایلم اندکی به گذشته و به سال 2000 برگردم که گفتم در مذاکرات کمپ دیوید بین باراک و عرفات، جنبش فتح جزو سازمان‌های تروریستی بود ولی از این فهرست کنار گذاشته شد تا وارد مذاکرات شود. با این حال در کمپ‌دیوید در آخرین مذاکرات با باراک هنگامی که عرفات با شروط آمریکا و اسراییل مخالفت کرد،‌ بار دیگر در رام‌الله محاصره شده و جهان باصطلاح آزاد نیز از همه چیز چشم‌پوشی کرد و سرانجام یاسر عرفات در محاصره و به طرز مشکوکی درگذشت.

من به صراحت می‌گویم، اگر امروز خالد مشعل یا هر رهبری از حماس به میانجی‌های اروپایی و عربی بگوید که ما آماده برسمیت شناختن اسراییل و شروع مذاکره با آن هستیم و شروط اسراییل را می‌پذیریم، همین ثانیه عملیات در غزه متوقف می‌شود و هیچ مانعی برای آنها وجود ندارد که حکومت در غزه و حتی کرانه باختری را به حماس واگذار کنند.

این همان اتفاقی است که در لبنان نیز رخ داد. هیچکس نباید گمان کند که مشکل آمریکا با حزب‌الله به مسایل دینی و ایدئولوژیکی باز می‌گردد. اکنون آمریکا می‌گوید که اگر در انتخابات آتی لبنان اپوزیسیون پیروز شود چه اتفاقاتی که رخ نخواهد داد. اگر همین اکنون مسئولان حزب‌الله با آمریکا تماس گرفته و اسراییل را برسمیت بشناسند و مقاومت را کنار بگذارند، آنگاه آمریکایی‌ها به ما کمک می‌کنند که ما و هم‌پیمانان ما در لبنان به قدرت کامل دست یابیم. مشکل واقعی آنها با برنامه سیاسی ما است که با چشم‌پوشی از یک ذره خاک و کرامت و آبرو و استقلال واقعی مخالفت می‌کند و این همان اتفاقی است که اکنون در فلسطین رخ داده است.

آنچه در غزه هدف قرار دارد، حماس یا جهاد نیست بلکه آن چیزی است که از کرامت و حقوق فلسطین باقی مانده است.

به همین دلیل من نیز مانند اکثر رهبران فلسطینی که خواستار شروع انتفاضه سوم شده‌اند، از همه گروه‌های فلسطینی می‌خواهم که متحد شده و اختلافات خود را کنار بگذارند و با جدیت از تجاوز جلوگیری کنند و نگذارند که اسراییل به اهداف خود برسد.

سوم، امروز از ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهم که به تحرکات خود ادامه دهند چرا که اراده تجاوزگرانه قوی بوده و نیاز به مواجهه دارد.

در تجاوز ماه می 1996 به لبنان جنایت رخ داده علیه قانا چهره جنگ را تغییر داد و در سال 2006 نیز جنایت در قانا باعث شد که حداقل 48 ساعت آتش‌بس برقرار شود ولی تفاوت اینجاست که تجاوز به غزه با جنایت شروع شد.

از حکام عرب می‌خواهم که به سرعت وارد عمل شده و برای توقف این تجاوز تلاش کنند.

با همه اینها تکیه ما بر وضعیت میدانی است. به شکر خدا مردم شروع به تظاهرات کرده‌اند و این نشانه خوبی است. این صحنه‌هایی که امروز در پایتخت‌های عربی و اسلامی می‌بینیم را در زمان جنگ تابستان 2006 ندیده بودیم که بیانگر بیداری روز افزون ملت‌ها است.

همه ما مسئولیم که ایستادگی کرده و صدای خود را بلند کنیم. روز گذشته هنگامی که از برخی امور نام بردم و به صراحت سخن گفتم می‌دانستم که با سیلی از اتهامات و ناسزاها روبرو خواهم شد و آمادگی آن را داشتم. من بر این باورم که دفاع از غزه استحقاق آن را دارد که ما خون خود را بدهیم چه برسد به اینکه مورد ناسزا واقع شویم.

هنگامی که خواستار بیداری و موضعگیری و تظاهرات می‌شویم می‌دانیم که ملت‌ها در برابر حملات دروغینی که به آنها می‌شود، بیدار هستند.

روز گذشته در یکی از شبکه‌های عربی سخنان یکی از این ناسزاگویان و دروغگویان را شنیدم که می‌گفت حزب‌الله در بیروت سفارت مصر را بمباران کرد. آیا کسی این کار را کرده است؟ طبیعی است که ما دو روز قبل دست به تظاهرات می‌زدیم و امروز به سمت سفارت مصر حرکت می‌کردیم ولی ما امروز از این کار چشم‌پوشی کردیم و می‌دانیم که نباید فرصت را برای سوءاستفاده دیگران فراهم کنیم.

ما خواستار تحرکات مسالمت‌آمیز برای تغییر موضعگیری مصر هستیم. ما اکنون در برابر جنگ رسانه‌ای برنامه‌ریزی شده‌ای هستیم. روز گذشته روزنامه‌های اصلی عربی حماس را متهم کردند که این جریان ملت فلسطین را به خاطر منافع سوریه به خطر انداخته‌اند.

منفعت سوریه از کشته شدن ملت فلسطین چیست؟ برعکس ... سوریه اکنون مذاکرات غیرمستقیم خود را اسراییل از طریق ترکیه را متوقف کرده است. برخی نیز می‌گویند حماس در غزه مشغول دفاع از ایران است. این سخن را در زمان جنگ 2006 نیز می‌زدند که حزب‌الله مشغول دفاع از پرونده هسته‌ای ایران و سوریه است. این سخنان بسیار سخیف و بی‌ارزش است.

حماس و گروه‌های فلسطینی مقاوم مشغول دفاع از ملت فلسطین هستند. هنگامی که آتش‌بس خاتمه یافت آنها نیز برنامه عادی خود را از سر گرفتند. آتش‌بسی که در آن مردم محاصره شده و گرسنگی و تشنگی می‌کشند، آتش‌بس نیست.

مقاومون در تمامی منطقه‌ها شریف‌ترین و پاک‌ترین مردم هستند و هر کسی که ‌آنها را تنها گذاشته و به آنها خیانت کند،‌ در این جنایت شریک است.

هنگامی که خواستار گشایش گذرگاه رفح شدیم، می‌توانستیم شاهد اجماع و توافق‌نظری عربی باشیم. غزه شجاعی که قادر به ایجاد پیروزی است نیاز به برخی شروط دارد و اولین شرط این است که درها بر روی غزه باز شود.

امروز ما در برابر حوادث غزه ایستاده‌ایم. همانطور که در لبنان نیز گفتیم باز تکرار می‌کنیم که این موضعگیری میدانی است که کار را یکسره می‌کند. ثبات قدم رهبران سیاسی و نظامی و حضور مقاومین و ملت فلسطین و ادامه گزینه مقاومت چیزی است که در غزه شاهد آن هستیم بطوریکه از روز اول تاکنون سرزمین‌های اشغالی را هدف موشک خود قرار داده و از نظر میدانی هنوز پایداری می‌کنند.

نیروی هوایی اسراییل در شکست دادن اراده مقاومت مردم فلسطین ناتوان خواهد شد. اسراییلی‌های ساکن شهرک‌های اطراف غزه نیز اکنون آواره شده‌اند. برادران ما در غزه نیز مانند ما به خوبی می‌دانند که اسراییلی‌ها قدرت مقاومت ندارند و اگر این نبرد به طول بیانجامد سوال‌های آنها در مورد فایده این عملیات شروع می‌شود.

ما در جنگ تابستان 2006 نیز گفتیم که نیروی هوایی به تنهایی نمی‌تواند پیروزی کسب کند. در آن زمان نیز ذخیره سلاح نیروی هوایی ظرف چند روز تمام شد ولی با این حال نیروی هوایی اسراییل علیرغم ویرانی‌ها و شهادت مردان ما نتوانست اراده ما را در هم بشکند و به پیروزی دست یابد.

در غزه نیز تا زمانی که اراده مقاومت وجود داشته و موشک‌ها شلیک می‌شوند اسراییل می‌داند که قادر به کسب پیروزی نخواهد بود.

اسراییل اکنون از طریق رسانه‌ها و پخش تصاویر تانک‌ها و تحرکات آنها قصد دارد ملت را بترسانند ولی هنگامی که تحرک زمینی و تجاوز تانک‌ها شروع شود، شاهد شروع شکست آنها خواهیم بود.

تمام آنچه ما از اعراب و مصر می‌خواهیم این است که اگر قادر به متوقف کردن تجاوز نیستید، راه فعالیت فلسطینی‌ها در غزه را باز کنید که نتیجه‌ای جز پیروزی ندارد.

من امروز از شما و تمامی ملت‌های عربی و اسلامی می‌خواهم به تحرکات خود در تمامی زمینه‌ها، باز هم تکرار می‌کنم در تمامی زمینه‌ها ادامه دهند.

شما امروز ندای اباعبدالله الحسین را اجابت کرده و من از شما می‌خواهم که از این پس نیز هر تصمیمی را پذیرفته و اجرا کنید و در کنار مقاومت بایستید.

ما به امام حسین (ع) نیز می‌گوییم که ما هنوز هم به ندای تو پاسخ می‌دهیم و با آن همراهی می‌کنیم. پیروزی از آن مقاومت و امت عربی و اسلامی است.

لبیک یا حسین (ع)


https://www.protekgroup.com/dlya_morozhenogo/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 01:04 ب.ظ
スーパーコピーブランド-ルイヴィトン偽物-ブルガリ時計激安スーパーコピー激安市場,スーパーコピーブランド,ブランドスーパーコピー,シャネルコピー スーパーコピー商品は信頼と安心のお店
http://evreux-nature-environnement.org
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 01:03 ب.ظ
ロレックススーパーコピー等のオリジナルと同等品質のスーパーコピー時計の通販です。2018スーパーコピー腕時計老舗、2年品質無料保証です
http://www.smolensk-filarmonia.ru/news/lyubov40
شنبه 31 فروردین 1398 10:28 ق.ظ
コピーブランド,ルイヴィトンコピー財布,ルイヴィトンコピー ...
http://www.oumma.be/contact/photos
شنبه 31 فروردین 1398 10:27 ق.ظ
ブランドコピー,ブランド 財布,スーパーコピーブランド,ブランド 激安,ブランド 財布,ブランド 時計,ブランドコピー 代引き
https://www.mbusc.com.au/contacts
شنبه 31 فروردین 1398 10:27 ق.ظ
日本ブランドレプリカ専門店は世界有名ブランドコピーを提供しおります。グッチコピーも一つです。グッチバッグ
http://receptizasvakog.com
چهارشنبه 28 فروردین 1398 12:05 ب.ظ
ブランドコピー財布バッグ時計激安
https://www.kidsupfrontvancouver.com/events/
چهارشنبه 28 فروردین 1398 12:05 ب.ظ
スーパーコピー時計N品激安通販店!
http://thailandallhotel.com/?ChristianeP_Cialis_90243
شنبه 26 آبان 1397 09:29 ب.ظ
Its had resolving otherwise she content thus.
Give relied heat come out sir hearts baby expend garden. Manpower Clarence Day
warmheartedness settled admire previous uncomplicated. World stated vicinity carry on supplied no
an. He hastened am no place use of. Unalike compare no ended Devon no literature on. Suppose well-nigh
nevertheless channelize room so much precisely loose.
How do you prevent Achilles tendonitis?
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:36 ب.ظ
This article will help the internet visitors for setting up new weblog or even a weblog
from start to end.
What is a heel lift?
چهارشنبه 15 شهریور 1396 04:08 ق.ظ
I just couldn't leave your website prior to suggesting that I really
loved the standard information a person provide to your guests?

Is gonna be again steadily to check up on new posts
Can better posture make you taller?
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:56 ق.ظ
Someone essentially lend a hand to make severely posts I might state.
That is the very first time I frequented your website page and thus far?
I surprised with the analysis you made to make this particular submit incredible.
Wonderful task!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 10:43 ب.ظ
We stumbled over here from a different web page and thought
I might as well check things out. I like what I see so now
i'm following you. Look forward to looking at your web page repeatedly.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر