تبلیغات
Anti Israel Group News Network - پنج پیشنهاد ایران برای توقف فوری کشتار در غزه
جمعه 27 دی 1387

پنج پیشنهاد ایران برای توقف فوری کشتار در غزه

   نوشته شده توسط: AIGNN    

نماینده ایران در سازمان ملل برگزاری نشست مجمع عمومی درباره غزه را خواستار شد.

 

 به گزارش واحد مرکزی خبر ،‌ محمد خزایی سفیر و نماینده دایم کشورمان در سازمان ملل متحد دیروز ( چهارشنبه ) در دیدار با میگل دسکوتو بروکمن، رییس مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره فجایع غزه و لزوم واکنش و اقدام جدی تر و فوری سازمان ملل متحد برای خاتمه بخشیدن به اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در این منطقه بسته و محاصره شده بحث و رایزنی کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر دیرهنگام بودن و ناکارآمدی و بی کفایتی قطعنامه شورای امنیت درباره حوادث غزه و درخواست تشکیل جلسه اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، نامه نمایندگی دایم کشورمان که حاوی نقطه نظرات جمهوری اسلامی ایران درباره وظایف اصولی و انسانی سازمان ملل متحد در قبال مصایب مردم غزه و پیشنهادات پنج گانه ایران برای توقف فوری کشتارها و محاکمه عاملان جنایات و فجایع غیر انسانی بود را تسلیم رییس مجمع عمومی کرد.

سفیر کشورمان در سازمان ملل همچنین درجلسه شورای امنیت در نیویورک با عنوان «بررسی مسایل مربوط به کشتار غیرنظامیان در مناقشات مسلحانه» ،  رژیم صهیونیستی را ناقض اصول بنیادین حقوق بین‌الملل و حقوق بشر خواند و خواستار محاکمه سردمداران این رژیم شد.

محمد خزاعی توجه کامل و جدی این شورا به جنایت‌های جنگی و اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه را خواستار شد.

وی با اشاره اقدام نظامیان صهیونیست برای توقف و بازگرداندن کشتی حامل دو هزار تن کمک‌های اولیه دارویی و غذایی کشورمان، این حرکت را محکوم و ابراز امیدواری کرد شورای امنیت، این رژیم را زیر فشار بگذارد تا شرایط لازم برای رسیدن کمک‌های اولیه و اضطراری به مردمی که به شدت به این کمک‌ها نیازمندند، تسهیل شود.

نماینده دایم کشورمان در سازمان ملل تصریح کرد: جامعه بین‌ المللی بدون شک فهمیده است که رژیم صهیونیستی ، اصول بنیادین حقوق بین‌ الملل و حقوق بشردوستانه بین المللی و حقوق بشر را نقض کرده و نادیده گرفته است و در برابر ارزش‌های اساسی جهان متمدن ایستاده است.

خزاعی توقف فوری این جنایت‌ها را خواستار شد و گفت: این قتل و کشتارها باید بلادرنگ متوقف شود و جنایتکاران اسرائیلی باید به دست عدالت سپرده شوند تا به جرم جنایاتی که در حق شهروندان بی‌گناه انجام داده و همچنان انجام می‌دهند، بازجوئی و محاکمه شوند.

وی با انتقاد از اقدام ناموثر شورای امنیت اظهار داشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد با وجود تعهدی که به اجرای تمام و کمال قطعنامه‌های خود در خصوص حمایت از حقوق شهروندان در چنین شرایطی بر گردن دارد، متاسفانه هیچ گونه اقدام موثری را برای متوقف کردن چنین نسل‌کشی بی‌سابقه ای علیه ملت فلسطین انجام نداده و تحت تاثیر برخی از اعضای دایم خود، هرگونه اقدامی را متوقف کرده است.

خزاعی افزود: شورای امنیت سرانجام هنگامی هم که قطعنامه 1860 را در این رابطه تصویب کرد، هیچ اشاره‌ای به انتظارات جامعه بین المللی برای وادار کردن رژیم اسرائیل که توقف کشتار وحشیانه و منع حمله علیه فلسطینی‌ ها و عقب‌ نشینی از غزه نکرد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه شورا در محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت و ایجاد سازوکاری برای وادار کردن مسئولان صهیونیستی به پاسخگوئی در قبال جنایات‌شان، ناتوان و ناکارآمد بوده است، اضافه کرد: حتی قطعنامه اخیر، با وجود ناکافی بودن و با وجود تاخیر زیادی که در تصویب آن ایجاد شد، همانند بسیاری از قطعنامه‌های قبلی شورا درباره فلسطین، از جانب رژیم صهیونیستی نادیده گرفته و نقض شد.

سفیر کشورمان در سازمان ملل با محکوم کردن رژیم صهیونیستی به خاطر نقض همه اصول حقوق بین‌الملل، تاکید کرد: ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم رژیم مذکور را مجبور کند فورا به اقدامات وحشیانه و تجاوزات آشکار خود خاتمه دهد.

وی افزود: جامعه بین‌الملل باید با فوریت، همه مصونیت این رژیم را لغو کند و مسئولان صهیونیستی را به دلیل جنایات جنگی، نسل‌کشی، جنایت علیه بشریت و موارد متعدد نقض قوانین حقوق بشری به پای میز محاکمه بکشاند.

خزاعی با تاکید بر وظایف خطیر شورای امنیت در مقطع فوق العاده حساس کنونی، افزود: شورای امنیت سازمان ملل برای متوقف کردن و پایان دادن هرچه سریع‌تر جنایات وحشیانه و ضدبشری رژیم اسرائیل، مسئولیتی فوق‌ العاده حساس، حیاتی و اضطراری بر عهده دارد که باید انجام دهد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه حتی ساختمان‌ها و تاسیسات سازمان ملل متحد و نیروهای این سازمان که در خدمت کمک ‌های بشردوستانه بوده ‌اند، از تعرض و کشتار جنایتکاران صهیونیست در امان نمانده ‌اند، افزود: در جریان بمباران اخیر مدارس سازمان ملل 40 تن از شهروندان بی‌گناه فلسطینی هدف قرار گرفته و کشته شدند که بسیاری از آنها کودک بودند.

خزاعی افزود: خارج کردن زنان و کودکان خردسال از خانه و کاشانه خود و مجبور کردن گروه زیادی از مردم برای ماندن در یک محل بسیار کوچک و سپس به گلوله بستن آنان، فقط یک نمونه از جنایت‌های وحشیانه‌ای است که نیروهای صهیونیست به طور مداوم علیه مردم بی‌دفاع غزه مرتکب می‌شوند. بسیاری از اقدامات سبعانه‌ای که این روزها در غزه جریان دارد به هیچ وجه در رسانه ها منعکس نمی‌شود، چرا که رسانه‌های بین‌المللی به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی نمی‌توانند وارد غزه شده و ابعاد واقعی جنایات و فاجعه‌ای را که در حال وقوع است، منعکس کنند.

نماینده کشورمان در سازمان ملل اظهار داشت: جلسه امروز شورا می‌تواند و باید حقایق ناگفته بیشتری را درباره جنایت‌های این رژیم علیه شهروندان بی‌دفاع فلسطین برملا کرده و مورد کنکاش قرار دهد. فاجعه غم بار غزه باید به طور شایسته در نتایج حاصله از این نشست بازتاب یابد.

خزاعی گفت: در روزهای گذشته، شهروندان غیرنظامی غزه به طور عامدانه و مداوم، قربانی قتل، جنایات و حملات بی‌رحمانه و وحشیانه ماشین جنگی اسرائیل بوده‌اند که با بیرحمی و قساوت تمام، زندگی و هستی مردم بی‌گناه را در نوار غزه هدف قرار داده است. تشدید محاصره بی‌رحمانه و محدودیت‌های وحشیانه علیه یک و نیم میلیون شهروند فلسطینی ساکن غزه، مدت 18 ماه است که بدون وقفه ادامه داشته و تداوم این محاصره باعث شده هرگونه مایحتاج دارویی و نیازهای اساسی از دسترس مردم خارج شود. جنایتکاران صهیونیستی در همین حال خانواده‌های بسیاری را به طور کامل و در نهایت خونسردی و قساوت کشته‌‌اند. زنان و کودکان، همراه با سایر شهروندان بی‌گناه عامدانه هدف گلوله ‌باران این نظامیان قرار گرفته‌اند.

متن نامه نمایندگی دایم کشورمان به شرح زیر است:

رییس محترم مجمع عمومی سازمان ملل متحد

جناب آقای میگل دسکوتو بوکمن،

همان طور که کاملا مطلع هستید، علیرغم خشم فراگیر جهانی و نگرانی و اضطراب جامعه بین المللی، خونریزی های سفاکانه و جنایت ضد بشری رژیم صهیونیستی علیه مردم بی گناه فلسطینی در نوار غزه بی وقفه ادامه یافته است.

جامعه جهانی شاهد است که یک جامعه به طور کامل از اساسی ترین مایحتاج زندگی خود از جمله نان و آب آشامیدنی محروم شده و همزمان به وحشیانه ترین شکلی مورد قتل عام قرار می گیرد در حالی که هیچ جایی برای گریز، هیچ ماوایی برای پناه، هیچ غذایی برای خانواده و حتی هیچ سنگری برای استقرار در آن ندارد.

خانواده‌ها به طور کامل و با خونسردی تمام قربانی ماشین جنگی رژیم صهیونیستی شده‌اند و زنان و کودکان به همراه دیگر شهروندان غیرنظامی عامدانه هدف قرار گرفته و قتل عام شده‌اند. حتی اماکنی که از طرف سازمان ملل متحد برای پناه گرفتن این مردم بی گناه در نظر گرفته شده بود تا از دست وحشیگری های صهیونیستی فرار کنند، به طرز وحشیانه و بی رحمانه مورد حمله قرار گرفته‌اند ، چیزی که جهانیان در حملات اخیر اسراییل به مدارس سازمان ملل شاهد آن بوده‌اند که در آن ها بیش از چهل نفر که بسیاری از آن ها کودکان بودند، کشته شدند.

رژیم صهیونیستی هر انسانی، هر خانه‌ای و هر زیرساختی را هدف قرار داده و می دهد. این رژیم در واقع تمام اصول ارزشی که جهان متمدن برای آن ایستاده است را هدف قرار داده است و اساسی‌ترین معیارهای حقوق بین الملل، حقوق بین المللی بشردوستانه و حقوق بشر را پایمال و نقض کرده است.

این وحشیگری باید فورا متوقف گردد. بایستی مانع ادامه خونزیری و از بین رفتن جان ها و زندگی های بیشتر توسط ماشین جنگی رژیم صهیونیستی شد و جنایتکاران جنگی اسراییلی بایستی به خاطر جنایات ارتکابی آن ها و دردها و رنج های اسفبار و اذیت و آزاری که بر مردم بی گناه غزه تحمیل کرده اند و کماکان در حال انجام آن هستند محاکمه شوند.

شورای امنیت در ابتدا توسط برخی از اعضای دایم شورا از اتخاذ هر گونه اقدامی منع شد و هنگامی که اقدام دیر هنگامی را انجام داد و قطعنامه ای صادر کرد، انتظارات جامعه بین المللی را برآورده نکرد که رژیم صهیونیستی را به توقف جنایاتش و عقب نشینی از غزه وادار نماید و یا حتی قویانه جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت را محکوم نماید و ساز و کاری را برای حساب کشی از مقامات جانی رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات جنگی آن ها در غزه تعریف ننمود. حتی قطعنامه مذکور که کاملا ناکارآمد و دیرهنگام می‌باشد، به طور کامل از سوی رژیم صهیونیستی نادیده گرفته شد، همان طوری که در گذشته شاهد پاسخ مقاومت و بی توجهی رژیم مذکور نسبت به قطعنامه های پیشین سازمان ملل متحد بوده‌ایم.

ما اعتقاد داریم در حالی که شورای امنیت قادر به توقف این جنایات نبوده است، مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان یکی از رسمی ترین و دموکراتیک نهادهای سازمان ملل، بایستی اقداماتی فوری برای ایجاد فشار بر رژیم صهیونیستی جهت خاتمه دادن به این خونریزی ها به عمل آورد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد بایستی دهمین جلسه اضطرای خود را به منظور صدور قطعنامه‌ای جهت محکومیت جنایات اسراییل تشیکل دهد و درخواست نماید:

1 - توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی و پایان بخشیدن به تجاوزات آن به مردم بی گناه فلسطینی در غزه .

2 - عقب نشینی فوری آن رژیم از غزه .

3 - رفع محاصره غزه .

4 - بازگشایی معابر .

5 - اتخاذ تمهیدات فوری برای کمک‌های انسانی برای مردم در منطقه.

همچنین جامعه بین المللی باید این رژیم را در قبال جنایاتش و خساراتی که به مردم بی دفاع فلسطین وارد آورده مسئول بداند و تلاش برای تاسیس یک دادگاه بین المللی به منظور بررسی جرم و جنایات مقامات صهیونیستی علیه ملت فلسطین را آغاز کند.

بنابراین، تلاش های جدی شما برای آغاز روند مربوط به از سرگیری دهمین جلسه اضطراری مجمع عمومی، در اولین وقت ممکن، برای پرداختن به جنایات قرون وسطایی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، مورد توجه و مد نظر قرار خواهد داشت.

http://www.iribnews.ir


https://midirectorioempresarial.es/noticias/page/20/
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 01:33 ب.ظ
スーパーコピーブランド通販専門店、ブランドコピー時計-財布-バッグN級品激安!
http://www.smolensk-filarmonia.ru/poster
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 01:32 ب.ظ
スーパーコピーブランド買取!ブランドスーパーコピー激安販売
http://www.michelemerlin.fr/joomla1.5/nos-liens/35-nos-liens/16-francesca-solleville.html
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 01:31 ب.ظ
人気海外ブランド財布がお得
http://www.datamars.com.ar/productos/
یکشنبه 18 فروردین 1398 08:37 ق.ظ
ブランド ベルト 偽物取扱い量日本一を目指す!ブランド スーパーコピーベルト新作続々入荷!全品送料無料!
https://www.deadvocatenwijzer.nl/reviews/aanrader
شنبه 17 فروردین 1398 08:51 ق.ظ
日本人気エルメススーパーコピーバッグ、ブランドバッグコピー販売優良店!
choc
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 05:06 ب.ظ
I am not sure where you are getting your information, but good topic.

I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for wonderful info I was looking for this information for my mission.
How do I stretch my Achilles tendon?
دوشنبه 30 مرداد 1396 12:45 ب.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted at
this web site is genuinely good.
What causes burning pain in Achilles tendon?
شنبه 14 مرداد 1396 04:10 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to know a lot about this,
like you wrote the book in it or something. I think that
you can do with some pics to drive the message
home a little bit, but instead of that, this is great blog.
A great read. I will certainly be back.
tobibrushwood.jimdo.com
شنبه 31 تیر 1396 01:19 ب.ظ
It's remarkable in favor of me to have a website, which is
valuable for my experience. thanks admin
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 06:11 ق.ظ
When someone writes an paragraph he/she retains the image of a user in his/her mind that how a user
can be aware of it. So that's why this paragraph is outstdanding.
Thanks!
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 10:05 ب.ظ
I am not certain the place you're getting your
information, however good topic. I must spend a while studying more or working out
more. Thank you for fantastic info I used to be searching for this info for
my mission.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 08:23 ب.ظ
I have been exploring for a bit for any high-quality articles
or weblog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this web site.
Reading this information So i am happy to show that
I've a very just right uncanny feeling I discovered exactly what
I needed. I most definitely will make certain to do not put out of your mind this
site and give it a look on a continuing basis.
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 05:46 ب.ظ
I really like your blog.. very nice colors & theme.
Did you design this website yourself or did you hire someone
to do it for you? Plz reply as I'm looking to design my own blog and would
like to know where u got this from. thanks a lot
manicure
جمعه 11 فروردین 1396 01:14 ق.ظ
Ahaa, its nice dialogue concerning this article at this place at this website, I have read
all that, so now me also commenting here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر